Święto Niepodległości - Witryna SOSW

Przejdź do treści

Menu główne:

Święto Niepodległości

Aktualności > Imprezy > Rok szkolny 2016/2017
Obchody Święta Niepodległości i Dnia Patrona

Na stałe w obrzędowość naszej placówki wpisały się uroczyste obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz Dnia Patrona. W tym roku szkolnym przebiegały w kilku etapach. Ogłoszono konkurs plastyczny na najpiękniejszy kotylion w barwach narodowych. Każda klasa miała za zadanie wykonać pracę plastyczną, dowolną technika i w dowolnym formacie. Następnie uczniowie klas gimnazjalnych, zasadniczej szkoły zawodowej i przysposabiającej do pracy mogli zmierzyć się w konkursie wiedzy o patronie placówki – gen. dyw. Januszu Głuchowskim.
Równolegle cała społeczność utrwalała słowa i tekst znanych polskich pieśni patriotycznych. W ten sposób przygotowywała się do szkolnego „ patriotycznego karaoke”.
Na uroczystej akademii w dniu 9 listopada podsumowano wszystkie przedsięwzięcia. Jury wyłoniło laureatów konkursów i wręczono nagrody. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny „Polska w pieśniach”. Przybliżono genezę znanych polskich pieśni patriotycznych: „Mazurka Dąbrowskiego”, „Bogurodzicy”, „Pierwszej brygady”, „Przybyli ułani pod okienko”, a także innych wpisujących się w historię naszej ojczyzny. Wszyscy chętnie włączyli się do wspólnego śpiewu.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego