Centrum Naukowe Kopernik - Witryna SOSW

Przejdź do treści

Menu główne:

Centrum Naukowe Kopernik

Aktualności > Imprezy > Pozostałe lata
WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK
 
09 kwietnia 2015 roku uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej z naszej placówki uczestniczyli w wycieczce do stolicy naszego kraju. Wyjazd zorganizowała szkoła Interlogos w ramach projektu unijnego „Wiedza moją szansą” dla uczniów szkół zawodowych. Celem podróży było Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Udało nam się zobaczyć również Stadion Narodowy. Zrobiliśmy nawet kilka zdjęć.
Centrum Nauki Kopernik kryje w sobie mnóstwo ciekawych interaktywnych wystaw. Znajduje się tam około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalają na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. To niezwykłe miejsce przyciąga swoim klimatem wielu zwiedzających, gdyż  można na własnej skórze odczuć prawa fizyki, chemii czy biologii. Uczniowie byli zafascynowani mikroświatem owadów, funkcjonowaniem naszego organizmu, badaniem relacji między ludźmi, strefą światła i wody. Mieliśmy możliwość obejrzeć również przedstawienie w Teatrze Robotycznym. To wspaniałe miejsce rozwinęło w nas zainteresowaniem światem, który nas otacza oraz Wszechświatem.
Uczniowie podczas całej wycieczki zachowywali się wzorowo. Byłyśmy dumne z naszej młodzieży. Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w McDonaldzie. To dzisiaj nieodłączny element wycieczek szkolnych. Wieczorem wróciliśmy do Bełchatowa zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego