Dni Otwarte 2016 - Witryna SOSW

Przejdź do treści

Menu główne:

Dni Otwarte 2016

Aktualności > Imprezy > Pozostałe lata
Dzień Otwarty  Placówki
 
19.05.2016r. odbył się w naszym Ośrodku Dzień Otwarty. W tym szczególnym dniu placówkę odwiedzili Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski i Elżbieta Naturalna, sekretarz powiatu. Na uroczystość przybyło także bardzo liczne grono uczniów  wraz z rodzicami.  Nie zabrakło przedstawicieli mediów, którzy śledzili bacznie przebieg całej uroczystości.
W trakcie imprezy goście zapoznali się z ofertą edukacyjną i terapeutyczną szkół wchodzących w skład Ośrodka, adresowaną do niepełnosprawnych dzieci
i młodzieży w wieku od 7 do 25 roku życia. Spotkali się z różnymi  szkolnymi  specjalistami, obserwowali pracę z wykorzystaniem  innowacyjnych metod , obejrzeli sale i gabinety specjalistyczne.
Ciekawym a zarazem wzruszającym  punktem przedsięwzięcia  był występ artystyczny uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz zasadniczej szkoły zawodowej.  Tegoroczni laureaci różnych konkursów zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła ich popisy gromkimi brawami. 
Jak przystało na majówkę, druga część imprezy odbyła się w plenerze – na terenie  boiska szkolnego  i w ogródku dydaktycznym.  Na uczestników  czekały liczne atrakcje, wystawy i zabawy prowadzone przez naszych nauczycieli. Wielkim powodzeniem cieszyły się pokazy puszczania gigantycznych baniek mydlanych oraz malowanie buziek. Turniej szachowy i pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zgromadził liczne grono zainteresowanych. Ciekawą formą zabawy były rozgrywki sportowe oraz zabawy z matą Klanza. Uczniowie szkoły zawodowej o kierunku kucharskim piekli bajkowe gofry i inne słodkie smakołyki, które wszystkim wyśmienicie smakowały.  Emocjonujący mecz piłki nożnej rozegrany między uczniami  Zasadniczej Szkoły Zawodowej a pracownikami Centrum Kształcenia Praktycznego oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 3 w Bełchatowie zakończył bogaty program uroczystości. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego