Dzień Niepodległości - Witryna SOSW

Przejdź do treści

Menu główne:

Dzień Niepodległości

Aktualności > Imprezy > Pozostałe lata

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
 
W 1918 roku, po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy uczniowie gimnazjum i szkoły zawodowej 6 listopada 2014r. przedstawili otwartą lekcję historii z tamtego okresu. Zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Nie zabrakło oczywiście również pieśni patriotycznych, w których śpiew włączyła się w tym roku cała społeczność szkolna.  Ciekawa scenografia sali, odświętne stroje oraz biało- czerwone kotyliony dodały odświętny charakter całej uroczystości. Kokardy w barwach narodowych przygotowali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.  
        Przypięte na piersi dzieci i dorosłych kotyliony oznaczały przyłączenie się do prośby Prezydenta RP, pana Bronisława Komorowskiego:
„(..) Pragnąłbym, aby radość i duma w dniu 11 listopada towarzyszyła także najmłodszym obywatelom naszego kraju. Bardzo bym chciał, aby młodzi Polacy, w szkołach i przedszkolach- poprzez zabawę w robienie biało-czerwonych kotylionów- włączyli się w obchody Święta Niepodległości, a zarazem zainteresowali nim także swoje rodziny. (..)”
        Cała uroczystość zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem znanej z teleturnieju telewizyjnego piosenki ,,Kocham Cię Polsko’’ oraz rozdaniem słodkich niespodzianek dla osób, które miały przypięte kokardy.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego