Hydroterapia dziecka - Witryna SOSW

Przejdź do treści

Menu główne:

Hydroterapia dziecka

Zaj. terapeutyczne


„Hydroterapia dziecka upośledzonego umysłowo”
 
           
Uczniowie naszego ośrodka od 5 lat, w ramach realizowanych grantów powiatowych, biorą udział w zajęciach hydroterapii organizowanych na basenie w Powiatowym Centrum Sportu przy ul. Czaplinieckiej w Bełchatowie.
Hydroterapia zwana również wodolecznictwem, wykorzystuje oddziaływanie wody na organizm poprzez czynniki termiczne, hydrostatyczne
i mechaniczne. Podczas zajęć wykorzystuje się wszystkie sposoby oddziaływania wody na organizm dziecka upośledzonego umysłowo, a w szczególności na problemy zdrowotne naszych uczniów, spastyczne mięśnie,
a także na poprawę zaburzeń czucia powierzchniowego. Zajęcia na basenie łączą usprawnianie z rekreacją, pozwalają przerwać wielu uczniom barierę jaką stanowi lęk przed wodą. Spotkania obejmują naukę pływania, doskonalenie posiadanych już umiejętności pływackich, zabawę i relaks. Uczestnicy pod okiem instruktora pływania wykonują ćwiczenia odciążające kręgosłup, rozluźniające poszczególne partie mięśniowe oraz uczą się pływać. Do powyższych ćwiczeń wykorzystuje takie sprzęty jak: piłki, koła, deski wypornościowe, makarony itp.
Ćwiczenia są indywidualizowane w zależności od sprawności fizycznej uczniów  i od umiejętności jakie dziecko już posiada. Uczniowie mniej sprawni  mogą skorzystać z pomocy nauczycieli obecnych podczas zajęć. Wszystkie spotkania na basenie są bardzo atrakcyjną  formą zajęć pozalekcyjnych dla uczniów naszego ośrodka i sprawiają im mnóstwo radości. 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego