Jasełka - Witryna SOSW

Przejdź do treści

Menu główne:

Jasełka

Aktualności > Imprezy > Rok szkolny 2016/2017
JASEŁKA

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 20 grudnia 2016r. o godzinie 10.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pani Dyrektor Małgorzata Stemplewska,Pani Wicedyrektor Ewa Łumińska, nauczyciele, uczniowie ośrodka. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści.
Publiczność po raz kolejny mogła ,przybliżyć sobie tradycje Świat Boąego Narodzenia oraz historię Narodzin Jezusa. Całość przedstawienia pokazująca scenki związane z obchodami Świat Bożego Narodzenia oraz narodzin dzieciątka, przeplatana była kolędami i pastorałkami.
Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i nauczycieli opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. A puentą była pastorałka "Bóg jest dzisiaj Dzieckiem małym".
Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor Małgorzaty Stemplewskiej i w świątecznych nastrojach rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego