Konkurs matematyczny - Witryna SOSW

Przejdź do treści

Menu główne:

Konkurs matematyczny

Aktualności > Konkursy > Pozostałe lata


KONKURS MATEMATYCZNY
„PRZEDŚWIĄTECZNA KRZĄTANINA”


Dnia 10 grudnia 2013r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bełchatowie odbył się konkurs matematyczny „Przedświąteczna krzątanina" dla  klas IV- VI szkoły podstawowej. Do rywalizacji zgłosiły się 4 placówki: Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełchatowie,  Szkoła Podstawowa nr 5 w Bełchatowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piotrkowie Trybunalskim, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Radomsku.
Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań, samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia i poprawnego formułowania wniosków, a także popularyzacja możliwości dzieci.
Matematyczne zmagania składały się z dwóch etapów. Na pierwszy etap składał się test, który dzieci rozwiązywały indywidualnie.  Drugi etap obejmował zadania praktyczne. Każda z drużyn otrzymała gotowe zestawy trzech zadań do rozwiązania. Były one opracowane tak, aby uczniom miło i przyjemnie upływał czas. Opatrzono je w rysunki i ciekawe treści.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników.
Najlepszymi okazali się:

  • Dawid Choroszkiewicz Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełchatowie

  • Karolina Adamczyk SOSW Radomsko

  • Konrad Gadecki SOSW Piotrków Tryb.


Konkurs przebiegał w przyjaznej, ciepłej i życzliwej atmosferze. Zakończył się pamiątkowymi zdjęciami. Uśmiechnięci, zadowoleni i pełni nowych doświadczeń
uczniowie wraz z opiekunami opuszczali naszą szkołę.
Organizatorzy: Małgorzata Stemplewska, Iwona Jakubowska, Kinga Motyl, Joanna Zochniak.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego