Miting lekkoatletyczny - Witryna SOSW

Przejdź do treści

Menu główne:

Miting lekkoatletyczny

Olimpiady specjalne
mit Łódzki Miting Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych
Bełchatów 2017

27.04.2017r. po raz pierwszy w Bełchatowie miał miejsce Łódzki Miting Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych.
To inicjatywa, której celem jest popularyzacja lekkiej atletyki jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Łódzkie Olimpiady Specjalne to idea, która służy integracji środowiska osób niepełnosprawnych. W pierwszej olimpiadzie udział wzięło około 100 zawodników.
Sportowa impreza dla niepełnosprawnych rozpoczęła się od ceremonii otwarcia, na którą przybyli zaproszeni goście m.in. bełchatowscy samorządowcy.
Podczas tej ceremonii reprezentacja bełchatowskiego klubu Dzikie Koty, uroczyście odczytała słowa olimpijskiej przysięgi oraz wprowadziła flagę Olimpiad Specjalnych.
Łódzki Miting Lekkoatletyczny to eliminacje do Mistrzostw Polski i chociaż głównym celem jest dobra zabawa, to zawodnicy startowali do rywalizacji
w różnych dyscyplinach w różnych kategoriach wiekowych tak jak prawdziwi olimpijczycy. Impreza odbyła się na l
odowisku Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie, a sami zawodnicy rywalizowali w deszczowej aurze na stadionie lekkoatletycznym.
Była to niezwykła impreza sportowa, wyjątkowi sportowcy i bardzo dużo ludzi dobrej woli dookoła. Nie sposób opisać tego dnia w kilku zdaniach.
Serdecznie dziękujemy przedstawicielom władz Powiatu Bełchatowskiego, którzy przybyli na naszą imprezę sportową.
Drużyny mimo niepogody stawiły się na odprawę i olimpiada rozpoczęła się ceremoniałem olimpijskim.
Zawodnicy kolejno startowali w dyscyplinach lekkoatletycznych i odnosili sukcesy, które później błyszczały w postaci medali na szyjach dumnych sportowców.
Nad bezpieczeństwem czuwał ratownik medyczny, Rafał Adamczyk, który reprezentował Centrum Medyczne RIEMER w Bełchatowie
oraz pani pielęgniarka z SOSW w Bełchatowie (dziękujemy za pomoc).
Dzięki naszym sponsorom wszyscy otrzymali nagrody. Ufundowali je: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Urzędu Miasta w Bełchatowie,
Pani Małgorzata Gemarin Dyrektor E.Leclerc, Pan Rafał Pięta Dyrektor Hipermarketu Carrefour, Pan Krystian Leśniewski Menadżer Hipermarketu Kaufland.
Dzięki Panu Dominikowi Marczakowi Właścicielowi Firmy Rzeźnictwo- Wędliniarstwo w Dobrzelowie i Werona Catering Bełchatów - rozgrzaliśmy się pyszną grochówką, smakowała bo była przygotowana od serca.
W między czasie wszyscy mogli poczęstować się kanapkami (produkty sponsorowała P.H.T. "Jumika", Piekarnia Jazon II Pawła Poryzały
oraz Konrad Kuligowski Rzeźnictwo i Wędliniarstwo, Hurtownia Spożywcza "Słowianka" s.c. w Bełchatowie, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku Dariusza Leszczyńskiego).
Piekarnia Szczepańscy Pana Arkadiusza Turlejskiego upiekła specjalnie dla nas chrupiące i słodkie, sezamowe rogale - w Bełchatowie lepszych nie ma.
Nie brakowało nam też wody, którą sponsorowała BEWA, E.Leclerc, Kaufland i Carrefour. Jesteśmy wdzięczni wszystkim sponsorom i cieszymy się, że
z ogromnym zaangażowaniem i ofiarnością podjęli się współpracy z naszym Ośrodkiem.
Dziękujemy za pomoc i uśmiechy olimpijczyków! Dzięki Państwu, nie zawiedliśmy ich oczekiwań!
Dziękujemy również kibicom, którzy dotarli do nas Z WTZ w Bełchatowie oraz z naszego SOSW w Bełchatowie - maluszkom z klasy podstawowej, szkole zawodowej oraz klasom przysposabiającym do pracy.
Jesteśmy przekonani, że gdyby pogoda pozwoliła, przyszliby wszyscy uczniowie.
Nauczycielom SOSW w Bełchatowie oraz pracownikom PCS w Bełchatowie dzielnie pomagali Wolontariusze z I LO w Bełchatowie.
Spisali się po olimpijsku, czyli na medal!
Serdecznie dziękujemy rodzicom zawodników z Klubu Olimpiad Specjalnych Dzikie Koty za upieczenie przepysznych ciast, których mogliśmy próbować podczas imprezy!

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego