Szanujmy cudzą indywidualność - Witryna SOSW

Przejdź do treści

Menu główne:

Szanujmy cudzą indywidualność

Aktualności > Imprezy > Rok szkolny 2016/2017
Sprawozdanie
z przeprowadzenia akcji
„Szanujmy cudzą indywidualność”

W dniu 02.12.2016 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bełchatowie odbyły się warsztaty rękodzieła artystycznego pod hasłem „Szanujmy cudzą indywidualność”. Celem głównym akcji była integracja uczniów ze społecznością lokalną oraz kształtowanie u uczniów postawy szacunku i tolerancji do drugiego człowieka. Uczniowie Ośrodka wraz z zaproszonymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 wykonywali zabawki na choinkę w formie pierniczków z tkaniny. W czasie przerwy nawlekano świeżo upieczone pierniczki na złote nitki. Dzieci i młodzież wspaniale ze sobą współpracowali, pomagali sobie nawzajem, a wszystkim pomagały panie uczące w danej klasie oraz pani Ewa Olszewska. Uczniowie klasy 3pa pod kierunkiem pani Olszewskiej dokończyli wykonywanie zabawek i przekazali je pani Joannie Zochniak w dniu kulminacyjnym . W Sali gimnastycznej panowała świąteczna atmosfera i rozbrzmiewała bożonarodzeniowa muzyka. Warsztaty trwały 3 godziny
i uczestniczyło w nich 33 uczniów, w tym 12 uczniów SP nr 3.
Kolejnym przedsięwzięciem było spotkanie uczniów SOSW w Bełchatowie z uczniami SP 3
i wspólne rozdawanie wykonanych zabawek na choinkę. Do działań aktywnie włączyli się dyrektorzy placówek pani Małgorzata Stemplewska oraz Ewa Kubik. Przechodnie chętnie przyjmowali prezenty od dzieci i z uśmiechem dziękowali. Akcja w dniu 08.12.2016  trwała około 30 minut.
Uczniowie obu szkół zgodnie uczestniczyli w przedsięwzięciach, które zostały zaplanowane
i wyraźnie wyrażali swoje zadowolenie z uczestnictwa w warsztatach rękodzieła. Akcja zdecydowanie podniosła świadomość uczniów w zakresie oswajania się ze słowem „tolerancja”.
praktycznie pokazano młodzieży i dzieciom sposób na wspólną zabawę i pracę, pomimo różnic intelektualnych. Pomysł okazał się interesujący i lokalne media odwiedziły nas podczas warsztatów.
Koordynator akcji
Joanna Zochniak

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego