W pracowni artystycznej - Witryna SOSW

Przejdź do treści

Menu główne:

W pracowni artystycznej

Aktualności > Imprezy > Rok szkolny 2016/2017
 
KOŁO ZAINTERESOWAŃ „ W PRACOWNI ARTYSTYCZNEJ”

 
 
Zajęcia koła  mają formę zajęć i warsztatów plastycznych, podczas których młodzież ma okazję wzajemnej inspiracji do pracy, rozwijania zainteresowań, wzbogacania własnych  doświadczeń, rozbudzenia ciekawości i chęci twórczego działania, rozwijania umiejętności i zdolności manualnych oraz kształtowania umiejętności wykorzystywania wiedzy plastycznej oraz różnych technik i umiejętności manualnych.
Program skierowany jest do zainteresowanych uczniów . Zajęcia odbywają się w pracowniach Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie (pracowni ceramiki, mozaiki, pracowni artystycznej na zajęciach z filcowania, wykonywania biżuterii, malowania na tkaninie) w Szkole Muzycznej oraz Muzeum Regionalnym.
 
W ramach zajęć koła odbyły się:
 
  • 26 października 2016 r. zajęcia z modelowania w grupie Kreska działającej przy MCK Bełchatów: projektowanie breloczka ze znakiem zodiaku, wystawa w galerii
  • 25 listopada 2016 r. zajęcia w Szkole Muzycznej.  Poznaliśmy i graliśmy na instrumentach perkusyjnych: kastaniety, marakasy, kołatki, trójkąt, talerze, bęben i mieliśmy okazję grać na nich do melodii piosenki  „Wyszły w pole kurki trzy”. I tak powstała orkiestra, którą nazwaliśmy „Wesołe nutki”.
  • 4 stycznia 2017 r. warsztaty plastyczne w Muzeum Regionalnym „Tradycyjne sztuki zdobienia”. Pod kierunkiem pani Magdy (pracownika Muzeum) każdy z uczestników zaprojektował  wzór zastawy stołowej i wykonał wycinankę z motywem ludowym. Ostatnie zadanie  to praca zespołowa, wymagająca zaangażowania każdego uczestnika. Efektem pracy wspólnej był „pająk” – ludowa ozdoba wnętrz.
  • 12 stycznia zajęcia w Szkole  Muzycznej. Tworzyliśmy akompaniament do piosenki „Pada śnieg”. Uczestniczyliśmy w koncercie kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej. Na zakończenie odbył się nasz wspólny występ.
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego