Zdrowie na talerzu - Witryna SOSW

Przejdź do treści

Menu główne:

Zdrowie na talerzu

Aktualności > Imprezy > Pozostałe lata
„Zdrowie na talerzu w zgodzie z piramidą żywienia”

W ramach uczestniczenia przez SOSW w Bełchatowie w programie „Aktywna szkoła – aktywny uczeń”, przeprowadzono w dniu 22.01.2014 prezentację na temat: „Zdrowie na talerzu w zgodzie z piramidą żywienia”.  Prezentacja odbyła się na sali gimnastycznej i wzięło w niej udział blisko 80 uczniów naszej placówki. Pokaz przygotowały nauczycielki uczące przedmiotów gastronomicznych w Zasadniczej Szkole Zawodowej i Szkole Przysposabiającej do Pracy. Pani Małgorzata Koźba przedstawiła i omówiła przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną, dotyczącą zasad żywienia dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Prezentacja została opracowana zgodnie ze wskazaniami Instytutu Żywności i Żywienia z Warszawy. Następnie panie Iwona Jędrzejczyk i Anna Łozińska-Kurzeja przeprowadziły test w formie quizu – uczniowie wyciągali z koszyka przygotowane wcześniej puzzle i umieszczali je na odpowiednich stopniach piramidy żywienia. Konkurs wzbudził wiele pozytywnych emocji, a w odgadywanie prawidłowych miejsc produktów włączali się wszyscy uczniowie obecni na sali. Na zakończenie ogłoszony został konkurs plastyczny pod nazwą zgodną z tematem prezentacji.
Na konkurs wpłynęło 13 prac, w tym 2 zbiorowe, wykonane przez całe klasy. Przyznano I, II i III miejsca oraz wyróżnienie, a najwyżej oceniono pracę wykonaną przez ucznia klasy III bgż, Mateusza Rymarza. Uroczyste wręczenie nagród przez panią Dyrektor Małgorzatę Stemplewską odbyło się 30.01.2015 na sali gimnastycznej, w obecności wszystkich uczniów naszej placówki.
Laureaci konkursu plastycznego na temat: „Zdrowie na talerzu w zgodzie z piramidą żywienia”
 
I miejsce – Mateusz Rymarz, kl. III bgż
II miejsce – Dominika Nieznańska oraz Kamila Zarzeczna kl.II pa
III miejsce – Alan Czerwiński z Marcinem Wojciechowskim, kl. 3 wza
                     oraz Aleksandra Balcerzak, kl. 2 wza
Wyróżnienie dla Joanny Jasitczak, kl. 6 apż
 
Dodatkowe wyróżnienia i nagrody za prace zespołowe dla klas I/II Szkoły Podstawowej i klasy III pc Szkoły Przysposabiającej do Pracy
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego